ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ДОСАДНИТЕ МУВИ: Се што ви треба е ЛИМОН, а КУЌАТА ПРЕКРАСНО ќе мириса!

ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ДОСАДНИТЕ МУВИ: Се што ви треба е ЛИМОН, а КУЌАТА ПРЕКРАСНО ќе мириса!

Куќата ќе мириса небесно, а мувите повеќе нема да ви пречат. Потребна ви е само една храна која ја користите секој ден.

Се што треба да направите е да пресечете три до четири лимони на половина и да ги наредите на решетките од рерната и да ги оставите да отстојат преку ноќ. Вратата на рерната мора да биде отворена.

Следното утро затворете ја рерната и завртете ја на пониска температура неколку минути.

Потоа оставете го целосно да се излади, а лимоните фрлете ги во ѓубре, пренесува Магазин Новости.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *