КОСАТА ЌЕ РАСТЕ КАКО ЛУДА: 3 лажици дневно и ќе се случи вистинско мало чудо…

КОСАТА ЌЕ РАСТЕ КАКО ЛУДА: 3 лажици дневно и ќе се случи вистинско малобројни чудо…

Повремените проблеми со косата се сосема нормални, но доколку се борите со нив секој ден, тогаш време е за значителни промени. Не грижете се, подолу ви носиме одлично решение за овој проблем.

Многумина од нас имаат проблеми со косата и оштетен вид. Природата ни нуди решение и за овие проблеми. Се што треба да направите е да ја јадете оваа смеса полна со здрави состојки и ќе го подобрите видот и здравјето на косата.

По неколку дена од примената, ќе забележите значително подобрување и ќе се чувствувате многу подобро. Нема да ви требаат многу состојки за да го подготвите.

Потребни состојки:

  • 200 гр ленено масло
  • 4 лимони
  • Килограм мед
  • 3 мали чешниња лук

Подготовка:
Исчистете го белиот лук и ставете го во блендер заедно со 4 лимони и направете добра смеса. Во таа смеса додадете ленено масло, мед и повторно измешајте. Добиената смеса префрлете ја во тегла, цврсто затворете ја и ставете ја во фрижидер.

Конзумирајте една лажица од смесата половина час пред јадење, но консумирајте ја со дрвена лажица. Потребно е да ја консумирате 3 пати на ден, пред јадење, а оваа смеса ќе ви го подобри целокупното здравје и ќе делува превентивно на многу болести.

Ќе забележите значително подобрување, па зошто да не го пробате?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *