СТАВЕТЕ ГО ТЕСТОТО ВО ЗОВРИЕНА ВОДА И ГЛЕДАЈТЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ:Ефектот ќе ве изненади

СТАВЕТЕ ГО ТЕСТОТО ВО ЗОВРИЕНА ВОДА И ГЛЕДАЈТЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ:Ефектот ќе ве изненади

Многу меко тесто со посебен вкус што го освои моето семејство

Ставете го тестото во врела вода и ефектот ќе ве изненади, едноставно, но неверојатно вкусно. Многу меко тесто со посебен вкус што го освои моето семејство.

СОСТОЈКИ:
350 мл млака вода 2 лажички сув квасец 1 лажичка шеќер 500 гр брашно 50 мл масло прстофат сол

Полнење:
околу 60-70 гр спанаќ 100 гр фета сирење околу 60 гр сирење 2 чешниња лук сол по вкус

3 литри вода, 1,5 лажици сода бикарбона
Деталите за подготовката погледнете ги во видеото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *