ОВОЈ ТРИК ЗА ЕКСПРЕСНО ЧИСТЕЊЕ НА СТАКЛОТО ОД РЕРНАТА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕ: Ви треба само 1 работа!

ОВОЈ ТРИК ЗА ЕКСПРЕСНО ЧИСТЕЊЕ НА СТАКЛОТО ОД РЕРНАТА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕ: Ви треба само 1 работа!

Пред да ја ставите храната во рерната , без сомнение ќе сакате да се уверите дека е во најдобра можна состојба. Може да се насоберат маснотии и нечистотија ако не ја одржувате рерната редовно, пишува Klixba.

Сите сакаме да ги извршуваме домашните работи што е можно побрзо и полесно, а една жена сподели генијален трик за да ја направите вашата рерна сјајна и чиста за само пет минути.

Шантел Мила споделува неверојатен трик за чистење на рерната со помош на производ што веројатно веќе го имате во плакарот, а стаклото од рерната ќе го исчисти за неколку минути.

Оваа мајка од Мелбурн, позната на TikTok како @mama_mila_, го сподели трикот за чистење со нејзините милиони следбеници, кои сите беа шокирани од резултатот. Во видеото со наслов „Три трикови за чистење што ќе сакате да ги испробате што побрзо“, еден од нив е за „брзо чистење на стаклото од рерната“.

Сè што треба да направите е да ставите таблета за миење садови на влажен сунѓер и потоа со неа да го исчистите стаклото од рерната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *