ЗА ОВАА РИБИНА ЧОРБА СИТЕ ЌЕ ВИ ПОБАРААТ РЕЦЕПТ ЗА СЛАВА: Се Спрема ПОЛЕСНО од која било друга,а вкусот не се споредува

ЗА ОВАА РИБИНА ЧОРБА СИТЕ ЌЕ ВИ ПОБАРААТ РЕЦЕПТ ЗА СЛАВА: Се Спрема ПОЛЕСНО од која било друга,а вкусот не се споредува

Тајната на совршено вкусната рибна супа се крие во изборот на риба, балансот на вкусови и зачини, како и начинот на подготовка, кој во овој случај е малку специфичен…

Состојки:

  • 500 гр ослич
  • 500 гр компири
  • 300 гр моркови
  • 2 големи главици кромид
  • 2 лажици алкохолен оцет
  • 3-4 ловорови листови
  • Сол
  • бибер
  • сув зачин
  • магдонос

Подготовка:
Осличот исечкајте го на филети (ако веќе не е филети), компирите, морковите и кромидот на прстени. Наредете ги состојките во широка, плитка тава, по овој редослед: компири, кромид и моркови, стекови од ослич. Завршете со компири.

Зачинете, истурете ладна вода за да бидат добро натопени сите состојки и прелијте со оцет. Ставете на силен оган да зовријат што побрзо. Штом ќе зоврие, намалете го огнот на минимум и варете додека не се сварат компирите.

Не мешајте, само протресете ја тавата од време на време. Посипете со магдонос и послужете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *