ОВОЈ ДОМАШЕН ПИЈАЛОК ОТСТРАНУВА 80 отсто од салото од стомакот за 7 ДЕНА: Луѓето се колнат дека ОВА е единствениот услов

ОВОЈ ДОМАШЕН ПИЈАЛОК ОТСТРАНУВА 80 отсто од салото од стомакот за 7 ДЕНА: Луѓето се колнат дека ОВА е единствениот услов

Благодарение на комбинацијата на моќни намирници, во точно одредени количини, домашниот пијалок на база на чиа семе се покажа како најдобар во елиминирањето на мастите.

Луѓето кои го пробале истакнуваат дека за седум дена е можно да се отстранат 80 проценти од маснотиите од желудникот, а единствениот услов е да го пиете редовно секој ден, на празен стомак.

Состојки:

  • Лажичка чиа семе
  • Лажица мед
  • Сок од еден лимон
  • Една и пол чаши вода

Подготовка:
Истурете ги семките од чиа во водата и оставете ги да отстојат еден час во сад , за да се натопат во течност и да набабруваат. Потоа додадете го сокот од лимон и медот и убаво измешајте ги споменатите состојки.

Доколку ви е премногу густа и сакате помазна текстура, пијалокот можете да го направите во блендер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *