ТРИКОТ КОЈ ГИ ПОЛУДЕ СИТЕ: Се уште не сте го пробале ова со сода бикарбона – делува 100%

ТРИКОТ КОЈ ГИ ПОЛУДЕ СИТЕ: Се уште не сте го пробале ова со сода бикарбона – делува 100%

Сè што треба да направите е да додадете сода бикарбона во машината за перење следниот пат кога ќе ја перете облеката.

Еден корисник на TikTok направи видео во кое покажува како додава сода бикарбона во своите алишта.

„Еден од најдобрите совети што некогаш можам да ви го дадам е да додадете сода бикарбона на секое полнење алишта“, вели тој во видеото.

Друг корисник на социјалната мрежа потоа оставил коментар означувајќи го експертот за чистење и барајќи негово мислење.

Набрзо следеше одговорот:
„Сода бикарбона е неверојатна. Ставете го во фрижидер и ќе ги впие мирисите. Ставете го во алиштата и ќе ги впие мирисите. Одличен е за теретана со мирис и облека за бебиња што мирисаат на урина.

Испробај го. Сода бикарбона е неверојатна“, вели овој експерт кој препорача да се користи 1/4 шолја сода бикарбона за машини со предно полнење и 1/2 чаша за машини со полнење одозгора

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *