Подгответе медитерански сендвич за појадок: вкусен РЕЦЕПТ на кој редовно ќе се враќате

Сендвич од секаков вид е омилен појадок.
Состојки.

.главица лук
.4 супени лажици маслиново масло
.500 гр крем сирење
.300 гр пршута
.300 гр сирење
.3 домати
.зелена салата
Подготовка

Главата од лукот се сечка на ситно и убаво се меша со маслиново масло и сирење. Намачкајте го намазот врз лепчињата, ставете лист зелена салата, пршута, сирење, прстени од домати, повторно зелена салата, па преклопете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *