Додадете малку ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ во чаша млеко: Ниту една таблета нема да ви помогне побрзо и подобро!

Додадете малку ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ во чаша млеко: Ниту една таблета нема да ви помогне побрзо и подобро!

Доколку ви треба брзо и лесно решение против запек и да го забрзате метаболизмот, ние ви го подготвивме токму тоа!

Состојки:

  • половина чаша свежо млеко
  • 2 лажици јаболков оцет
  • 2 лажици вода

Подготовка:
Измешајте две лажици јаболков оцет со две лажици топла вода.

Додадете ја оваа смеса во половина шолја свежо млеко и пијте ја наутро на празен стомак онолку колку што чувствувате потреба.

Јаболковиот оцет не само што ќе ви помогне при запек, туку и ќе го подобри вашиот целокупен метаболизам, што ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *