СТАР НАРОДЕН ЛЕК ОД 2 СОСТОЈКИ, КОЈ ГО СПАСУВА ТЕЛОТО: Ова е рецепт за челичен имунитет!

Долго време се користи за спас од настинки, воспаленија и вируси …

Кашлицата никогаш не се смирува, дали се изморивте од себе затоа што постојано сте болни? Пробајте го сирупот од мед и борови иглички , кој долго време се сметаше за спас за настинки.
Комбинацијата на овие игли со мед е добра за респираторни проблеми, настинки, кашлица, го зајакнува имунитетот и му помага на телото да се справи со секојдневните предизвици. Сирупот можете да го најдете во подобро снабдени продавници за здрава храна, но можете и сами да го направите брзо и лесно.

За почеток ви требаат игли од мед и смрека или ела, нема други четинари како туја или тис.
Оваа смеса помага при настинки, а особено е ефикасна за болки во грлото . Покрај тоа, ќе го зајакне телото, па ќе имате повеќе сила за сите активности.

Затоа, со првите убави денови, штом ќе никнат младите ластари, извадете ги иглите. Во добро измиена и исушена тегла истурете слој мед, па ставете ги свежи внатре, па повторно истурете мед и наредете го до врвот, а завршете со мед.
Теглата чувајте ја затворена 40 дена за убаво да се соединат состојките и нежно протресете еднаш дневно. Потоа земајте две до три лажички дневно и чувајте ги во фрижидер.

И не заборавајте да се консултирате со лекар пред се за сите здравствени проблеми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *