ЗАМОРОТ И СЛАБОСТА ЌЕ СТАНАТ МИНАТО: Пијалакот кој ми ја врати силата и ме крена на нозе

ЗАМОРОТ И СЛАБОСТА ЌЕ СТАНАТ МИНАТО: Пијалакот кој ми ја врати силата и ме крена на нозе

Ако и вие се чувствувате слаби или можеби уморни , ова се важни знаци дека веројатно треба да го подобрите вашиот имунитет, а исто така да ја проверите и вашата крвна слика .

Постојат бројни начини за подобрување на крвната слика кои ви ги препорачуваме, а рецептот што ви го пренесуваме денес е нешто многу квалитетно!

Редовната употреба на овој напиток во голема мера ќе ја подобри состојбата на телото и ќе му даде енергија на вашето тело.

Од состојките ќе ни требаат:

  • 1 кг цвекло
  • 2-3 портокали
  • 500 грама ливадски мед
  • 0,5 килограми моркови
  • Сок од еден лимон
  • 2 јаболка
    И се подготвува на овој начин:

Цвеклото, јаболката и морковите исечкајте ги на ситни парчиња и измешајте ги во блендер.
Сокот од лимон и портокал исцедете го со рака и додадете го во претходната смеса.

И на крајот додадете ливадски мед.
Сè убаво измешајте додека медот не се соедини со сокот и убаво не се растопи.Доколку сакате, можете да додадете повеќе портокали, бидејќи нивната цел во овој рецепт е да го подобрат вкусот и мирисот на напитокот.

Префрлете ја течноста во стаклени шишиња. Како што рековме претходно, ќе добиете околу 2 литри од овој пијалок, што треба да биде доволно за 15 до 20 дена.

Кога и колку да се земе овој рецепт:
Пијте околу 100 мл од напитокот секое утро на празен стомак додека не го испиете.

Овој рецепт можете да го подготвувате два пати годишно, доволно е да го зацврстите телото во голема мера, и да ве ослободи од хроничен замор.Застанете на нозе со овој моќен еликсир.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *