2 јаболка и 1 јајце Толку се топи во устата што веднаш сакате да изедете повеќе. Заштедете денес.

2 јаболка и 1 јајце Толку се топи во устата што веднаш сакате да изедете повеќе. Заштедете денес.

Потребни ви се само неколку состојки и малку добра волја. Ќе се воодушевите и од подготовката и од вкусот, кој е пресуден.

Состојки

  • 2 јаболка
  • 2 лажици шеќер
  • 1 мало стапче цимет
  • 1 лажица путер
  • 1 јајце
  • 1 прстофат сол
  • 50 гр шеќер
 • 50 гр путер
 • 2 лажици млеко
 • 1 ванилин шеќер
 • 1/2 прашок за пециво
 • 350 гр брашно

Погледнете го видео рецептот со подготовка.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *