ТОЛКУ ЕВТИН И ТОЛКУ ДОБАР КРЕМ: Повеќето луѓе знаат дека сината Нивеа е корисна, но многу луѓе не ги знаат овие работи за неа!

ТОЛКУ ЕВТИН И ТОЛКУ ДОБАР КРЕМ: Повеќето луѓе знаат дека сината Нивеа е корисна, но многу луѓе не ги знаат овие работи за неа!

Сигурен сум дека има голем број луѓе кои веќе со сигурност знаат дека синиот крем Нивеа е со одличен квалитет и дека неговата употреба има многу придобивки, но можеби не сте биле запознаени со некои од неговите фантастични својства.

Нивеа кремот во класична, сина кутија, со препознатлив мирис и едноставна формула, е незаменлив инвентар во бањите и на мажите и на жените.Нивеа кремот не е добар само за брзо освежување на лицето или рацете. Можете да го примените на многу повеќе начини, а денес ќе пишуваме за тоа.

Против стареење
Затегнете го лицето со помош на кремата Нивеа! Нанесете ја кремата пред спиење на местата каде што сте забележале дека се развиваат брчките и наскоро ќе ја забележите разликата!

За стрии
За да спречите појава на стрии во текот на бременоста, истријте го стомакот, градите и колковите со кремот Нивеа.Резултатите ќе бидат исто толку добри како да сте користеле скапи масла специјално формулирани за спречување на стрии.

Под темните кругови
После бурната ноќ, сите се будиме со темни кругови под очите.Прилично тешко се покриваат, па најдобро е да ги спречите да се појават на прво место.Пред спиење, масирајте го кремот во нежната кожа околу очите. Измијте се нежно наутро и ќе ја забележите разликата.

За вадење шминка
Ако имате крем Нивеа дома, можете да заборавите на скапите средства за отстранување шминка. Натопете памук во кремот и лесно отстранете ја шминката, па дури и водоотпорната шминка.

Сува кожа на лактите
Многу луѓе страдаат од сува, ронлива кожа на лактите.И тука, Nivea е идеалниот хидратантен крем кој повторно ќе ја направи кожата мазна и мека.

Сува кожа на рацете
Сувата кожа на рацете е чест проблем – особено ако морате многу често да ги миете рацете. Не ви се потребни скапи креми за раце дизајнирани специјално за дополнително сува кожа.
Сè што ви треба е Nivea: тоа е толку моќен навлажнувач што дури и испуканите и испуканите раце се повторно мазни по употреба.Ефикасно е и за сува кожа на колената и стапалата!

Превенција и третман на дерматитис
Најчесто, луѓето страдаат од дерматитис предизвикан од прекумерна или неправилна употреба на премногу агресивни сапуни, средства за чистење, креми и други производи.Ова доведува до егзема, црвенило, чешање и отекување на кожата.Поради својата особено густа текстура, Nivea е погодна дури и за третман на овие сериозни проблеми со кожата.Секако, во случај да не се подобрите, би било добра идеја да посетите дерматолог.

Третман на помали изгореници
Доволно е само дел од секунда да допрете жешко тенџере или рингла за кое не сте знаеле дека е вклучено, така што прстот или раката страшно ќе ви гори.Уште еднаш, Nivea ќе ви биде спасител: ја смирува кожата и спречува појава на плускавци.

Третман на изгореници од сонце
Сите сме имале искуство да заборавиме да нанесеме крема за сончање или да останеме предолго на сонце во лето. Тогаш таа ноќ или следното утро, ние сме покриени со познати, болни, црвени изгореници.Но, по само неколку апликации со Nivea, кожата ќе се смири и ќе почувствувате олеснување.

Балсам за усни
Никој не сака да бакнува суви, испукани усни, нели? За да ги направите вашите усни повторно меки и мазни, масирајте ги со кремот Нивеа неколку пати на ден неколку дена.Едноставно, вашите усни ќе ви навестуваат за бакнеж, а вие ќе заштедите пари што би ги потрошиле на скапи балсами за усни.Навистина е неверојатно колку начини можете да користите мала кутија од овој крем.

Ќе заштедите пари и нема да мора да носите со себе куп скапи производи за нега – совршеното решение за многу проблеми може да се смести во вашиот џеб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *