НАЈЕВТИНИОТ РУЧЕК КОЈ ИЗГЛЕДА ФАНТАСТИЧНО, НЕ МОЖЕТЕ ДА ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГО ЈАДЕТЕ: Полн со здрави состојки!

НАЈЕВТИНИОТ РУЧЕК КОЈ ИЗГЛЕДА ФАНТАСТИЧНО, НЕ МОЖЕТЕ ДА ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГО ЈАДЕТЕ: Полн со здрави состојки!

Фантастичен ручек кој изгледа богат и не чини многу!

Неопходно е:

 • 600 гр компири
 • гранули од лук
 • бибер
 • малку сув зачин
 • 3 варени јајца
 • 50 гр листови сирење
 • 1 јајце
 • 150 мл јогурт
 • 100 мл млеко
 • масло
  Подготовка:

  Компирите исчистете ги и исечете ги на тенки парчиња . бибер и додадете зачини, масло од лук и измешајте сè. Сварете 3 јајца, исчистете ги и исечете ги на кругови.

Подмачкајте ја тавата и наредете половина од листовите компири. Одозгора наредете кругови со јајца и листови сирење.

Одозгора ставете го остатокот од компирите. Измешајте јогурт и млеко, додадете јајце и изматете со жица. Прелијте ги компирите и додадете малку масло.

Се пече на 220 степени околу 40 минути да заруменат.

Послужете топло со салата и супа. Одличен ручек кој секогаш ќе го правите…Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *