ЗИМАТА ЌЕ БИДЕ МНОГУ ТЕШКА ЗА ОВИЕ 3 ЗНАЦИ: им се подготвува пекол

ЗИМАТА ЌЕ БИДЕ МНОГУ ТЕШКА ЗА ОВИЕ 3 ЗНАЦИ: им се подготвува пекол

Имено, астролозите тврдат дека следните неколку месеци, до пролетта, ќе бидат многу турбулентни кога се во прашање врските и браковите.

Зимата е сезона која обично ја поврзуваме со тежок финансиски период. Сметките растат, доаѓа времето на слава и славење, многумина чувствуваат знаци на депресија поради недостигот на сонце, но оваа зима пред се ќе ги покаже забите на љубовниот фронт.

Имено, астролозите тврдат дека следните неколку месеци, до пролетта, ќе бидат многу турбулентни кога се во прашање врските и браковите.

Така, сите знаци од Зодијакот ќе доживеат вистински искушенија во партнерските односи, но три знаци ќе бидат особено ранливи и може да очекуваат во одреден момент да им се скрши срцето. Доколку сте меѓу нив, дознајте подолу.

Овен
Хороскоп Овните обично се страствени и полни со емоции , а штом ќе се заљубат, сакаат со полно и отворено срце. Иако ова е убава доблест, оваа зима би можела да има контраефект бидејќи партнерот потенцијално ќе им заби нож во грб. Овенот би можел да открие дека партнерот долго време ги изневерува.

Колку и да се жестоки, нема да толерираат вакво предавство, туку веднаш ќе доживеат раскинување или развод, па би можеле да им претстои многу стресен период.

Рак
Емотивните Ракови се сметаат за најнежниот знак во хороскопот , а на крајот на оваа година нивното срце би можело да се скрши на илјада парчиња. Не мора да значи дека ќе го откријат изневерувањето на партнерот, но сигурно ѕвездите им велат дека можеби ќе бидат оставени.

Партнерите кои до вчера мислеа дека ги сакаат ќе им кажат во лице дека е готово, а Раковите нема да знаат како да продолжат понатаму.

Водолија
Водолиите многу лесно би можеле да се разведат на крајот на оваа или почетокот на следната година. Иако долго време се обидуваа да се убедат себеси дека нивната љубовна врска вреди да се зачува, оваа зима јасно ќе им покаже дека не е така.

Поради ова, ќе има болни разводи и раскинувања, а ѕвездите најавуваат и тешки конфликти околу поделбата на имотот. Така, тие би можеле да изгубат многу од она што го поседуваат при разводите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *