ЛЕКАРИТЕ ВЕЛАТ СЕГА Е ВИСТИНСКОТО ВРЕМЕ Оваа вода го чисти организмот од бактерии, вируси и токсини за 7 дена

ЛЕКАРИТЕ ВЕЛАТ СЕГА Е ВИСТИНСКОТО ВРЕМЕ Оваа вода го чисти организмот од бактерии, вируси и токсини за 7 дена

Оваа вода ќе ве оживее, а еве како да ја искористите

Сите знаат колку всушност е здрав и корисен лукот во секојдневната исхрана, но ретко кој го консумира на овој начин.

Лабораториските студии од Универзитетот во Манчестер покажаа дека суровиот лук ги убива бактериите, ги намалува липидите во крвта и потенцијално го намалува крвниот притисок. Некои студии исто така покажаа дека лукот може да го стимулира имунолошкиот систем да го прочисти телото.

За дополнително влијание на лукот врз здравјето, можете да пиете лук и вода секое утро 7 дена, еднаш месечно . Направете го тоа ваша здрава навика.

  1. Кога е вистинското време за пиење вода со лук?
  2. Пред зима за посилен имунитет
  3. Кога телото треба да се исчисти од токсините
  4. При првите знаци на настинка

Состојки:

  • 8 чешниња лук
  • литар вода.

Подготовка:
Исчистете го лукот и исечете го секое чешне на половина. Исплакнете го ченот под млаз вода, а потоа ставете го во тегла. Истурете литар вода и затворете ја теглата. Оставете го во фрижидер еден час пред употреба.

Начин на употреба: Измешајте 1/4 чаша вода со лук со 1 чаша обична вода.

Ден 1: Пијте ја оваа доза на секој час и половина во текот на денот.
Ден 2: Пијте вода со лук на секои два часа или најмалку три пати на ден.
Во наредните денови пијте вода со лук неколку пати на ден.

Четвртиот ден задолжително направете нова доза која ќе ја користите следните три дена. Секогаш чувајте ја оваа вода во фрижидер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *