НАЈДОБРОТО ДОМАШНО СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ: Нема да верувате како ЈА ОТСТРАНУВА нечистотијата, СОСТОЈКИТЕ ЗА НЕГО ГИ ИМАТЕ ДОМА

НАЈДОБРОТО ДОМАШНО СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ: Нема да верувате како ЈА ОТСТРАНУВА нечистотијата, СОСТОЈКИТЕ ЗА НЕГО ГИ ИМАТЕ ДОМА

За да го дезинфицираме домот, обично користиме силни хемиски средства кои можат да испуштаат непријатен мирис со часови.

Сепак, не е сè толку црно, бидејќи можеме да направиме одлична алатка во домашната верзија,

Како што пренесува порталот uspesnazena.com, ова дефинитивно ги убива сите бактерии, а домот го остава беспрекорно чист и миризлив.

Подготовката на ова средство изгледа вака: Земете обична стаклена тегла од 800 ml, можете да користите и поголема.

Наполнете ја теглата до врвот со кора од разни цитрусни овошја: мандарина, портокал, лимета, грејпфрут или лимон (или сите заедно).

Наполнете ја теглата до врвот со 9% алкохолен оцет или алкохол. Добро затворете и оставете ја теглата 2-3 недели на темно место. После тоа, процедете ја смесата преку газа или сито.

Истурете ја течноста во атомизерот и вашето природно, миризливо средство за бришење, чистење и дезинфекција на просториите е подготвено! Чисти бројни површини; од теписи до ‘рѓа и бигор во бањата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *