Народен лек кој го намалува притисокот ВО МОМЕНТ: Половина литар од овој сок ДНЕВНО ќе ви го продолжи животот

Овој народен лек не може никому да му наштети. Се користи и за зајакнување на целиот организам

Народен лек кој го намалува притисокот ВО МОМЕНТ: Половина литар од овој сок ДНЕВНО ќе ви го продолжи животот

Високиот крвен притисок или хипертензија е болест од која страдаат се повеќе луѓе. Таквите со години одат на лекар и земаат лекови, а не сфаќаат дека постои едноставен и многу ефикасен рецепт на традиционалната медицина кој може да ви обезбеди нормален крвен притисок барем неколку години.

Овој народен лек се подготвува на следниов начин:

Во сад ставете 5 супени лажици борови иглички, 2 лажици шипинки и 2 лажици ситно искршени суви лушпи од кромид (како што се користи кога се бојадисуваат јајца за Велигден). Прелијте со 1 литар ладна вода и варете 10 минути на тивок оган.

Оставете ја оваа смеса да се излади, а потоа додадете малку зовриена вода за да добиете точно 1 литар течност. Оваа смеса поделете ја на половина литар и пијте 2 дена. Значи, половина литар на ден. Потоа варете нов круг и пијте ја оваа течност 4 месеци.

По една недела ќе почувствувате подобрување, а по еден месец можете постепено да ги намалувате лековите што ги користите за притисок.

Пијте ја оваа смеса редовно во првата година по прекинот на лекот, а во подоцнежните години по потреба.

Овој народен лек ќе ги исчисти вашите црева, но и црниот дроб. Поволно делува на целото тело и не може никому да му наштети.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *