СЕЛСКО МАКАЛО: РЕЦЕПТ ОД НАШИТЕ БАБИ СЕ ЈАДЕ ДИРЕКТНО ОД ТАВА СИТЕ ЌЕ ГО САКААТ

СЕЛСКО МАКАЛО: РЕЦЕПТ ОД НАШИТЕ БАБИ СЕ ЈАДЕ ДИРЕКТНО ОД ТАВА СИТЕ ЌЕ ГО САКААТ

Турската кујна е многу слична на нашата и со задоволство се враќаме на неа. Денеска ви носиме брз рецепт за појадок или ручек

Одамна познатите турски макала се уште повкусни кога се јадат директно од тавче, земајќи каснувања со топло лебче.
Турската кујна е многу слична на нашата и со задоволство се враќаме на неа. Денеска ви носиме брз рецепт за појадок или ручек:

Неопходно е:

  • 4 пиперки во различни бои
  • 1 лута пиперка2 глави кромид
  • 20 мл маслиново масло
  • 20 гр путер
  • 3 големи домати
  • 3-4 јајца
  • малку шеќер
  • сол и бибер по вкус
  • сецкан лист од магдонос

Подготовка:
Добро измијте ги пиперките и доматите. Пиперката исечкајте ја на ситни коцки, а лутата пиперка на прстени за да нема семки. Излупете ги доматите и исечете ги на помали коцки. Во длабока тава загрејте масло и путер, додадете ситно сечкан кромид и пропржете го додека не стане стаклен.

Додадете ја сечканата пиперка, посолете малку и поклопете да динста додека не омекне половина. После тоа, додадете ги доматите, додадете малку шеќер, покријте и оставете сè да крчка додека не омекнат доматите. Доматите можете малку да ги испасирате со машина за матење компири или само да ги испасирате со вилушка за да направите пире.

Скршете 3-4 јајца во мекиот зеленчук околу работ на тавата, посипете со бибер и уште малку сол, а потоа нежно измешајте ги јајцата со дрвена вилушка за да се соединат со зеленчукот. Оставете сè уште неколку минути да се стегне. Топлата мена посипете ја со ситно сечканите листови магдонос.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *