ЈА БАРАА ИСЧЕЗНАТА НИЗ ЦЕЛО СЕЛО, А ПОТОА СЕ СЛУЧИ ШОК: ПОЧИНАЛА ВО НАЈТЕШКИ МАКИ ВО СТОМАКОТ НА ПИТОН

ЈА БАРАА ИСЧЕЗНАТА НИЗ ЦЕЛО СЕЛО, А ПОТОА СЕ СЛУЧИ ШОК: ПОЧИНАЛА ВО НАЈТЕШКИ МАКИ ВО СТОМАКОТ НА ПИТОН

Полицијата потврдила дека сопругот следниот ден се вратил на истото место каде ја пронашол змијата

Седумметарски питон проголта жена цела во Индонезија, а нејзините останки се пронајдени откако питонот бил фатен и со нож му се отвориле утробата.

Полицијата во Индонезија изјави за Си-Ен-Ен дека потрагата започнала откако жртвата, идентификувана како Јахра (54), не се вратила од плантажа во провинцијата Џамби во неделата, пишува Њујорк пост.

– Нејзиниот сопруг го пребарал теренот, но ги нашол само сандалите на жената, јакна, шал и нож – изјавил началникот на полицијата.

Полицијата потврдила дека сопругот следниот ден се вратил на истото место каде ја пронашол змијата .

Змијата најверојатно ја каснала Јахра, а потоа ја задушила завиткувајќи се околу неа пред да ја проголта, изјавил еден од мештаните, кој проценил дека за тоа ќе бидат потребни најмалку два часа.

Сите беа воодушевени. Се испостави дека жената што ја баравме е во стомакот на змијата рекол тој.

Тоа не беше ниту рекорд за селото, туку забележан е питон од над осум метри – додаде тој.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *