Купувајте облека во ОВИЕ бои доколку сакате да изгледа луксузно

Купувајте облека во ОВИЕ бои доколку сакате да изгледа луксузно
Совет од модните стилисти за тоа кои нијанси на гардероба секогаш делуваат лускузно
Во оваа студена сезона, забележавме многу модни следбенички како најчесто избираат одредена палета на бои кога е во прашање модата и комбинирањето. Најпопуларните бои се кафеавата, крем, белата, бордо и црвената и окер. Модните стручњаци исто така откриваат зошто овие бои се едни од најпопуларните во зимските трендови, според нив избирањето на парчиња во овие нијанси дава впечаток како да се разботи за парчиња од високата мода и скапи луксузни брендови. Без разлика на тоа дали навистина се работи за бренд, тие советуваат одбирање на парчиња во овие нијанси доколку сакате вашиот стајлинг да изгледа софистицирано, елегантно и „скапо“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *