Брза храна со кикирики; Овој ВКУС никогаш нема да го заборавите

Брза храна со кикирики; Овој ВКУС никогаш нема да го заборавите
Сигурни сме дека нема личност која не сака прожис, а кога ќе го пробате овој рецепт уште повеќе ќе ја засакате

Состојки

  • 3 чаши (од јогурт) проја брашно
  • 3 чаши (од јогурт) обично брашно
  • 100 гр мелени кикирики
  • 100 гр ленено семе
  • 1 прашок за пециво
  • 1 лажичка сол
  • 0,5 лажички шеќер
  • 1 чаша (2 dcl) масло
  • 4 чаши (2 dcl) кисела вода

Подготовка
Измешајте ги сите состојки и истурете ги во подмачкан плех. Се пече во рерна загреана на 210 степени.

ПРИЈАТНО!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *