Фризерката сподели ТРИК што ги полуде ЖЕНИТЕ: После ова ставивме КАФЕ во шампонот и не можеме да веруваме што се случи

Фризерката сподели ТРИК што ги полуде ЖЕНИТЕ: После ова ставивме КАФЕ во шампонот и не можеме да веруваме што се случи

Ако сакате вашата коса да биде исклучително сјајна и мека, се што треба да направите е да додадете кафе во вашиот шампон.
Веројатно сте сигурни дека знаете сè за миењето на косата затоа што тоа го правите со години и едвај има нешто што досега не сте го откриле или пробале. Но, сега една фризерка сподели трик кој ќе ја направи вашата коса помека од кога било и таа тврди дека ретко кој знае за тоа.
Споделувајќи трик на својот профил на Тик Ток, корисничка по име @anneli.bv откри дека клучот за бујна и убава коса е да додадете кафе во вашиот шампон, пишува The Sun.

– Крупните зрна ќе ви помогнат да го пилирате скалпот, а освен тоа кафето може да го поттикне растот на косата, правејќи ја помека и посјајна – објаснила таа во видеото. Таа, исто така, покажа како додава една лажичка кафе во нејзиниот редовен шампон, а потоа само го меша во рацете. После тоа, тој ја масира смесата во косата, внимавајќи темелно да го исчисти скалпот. Нејзиното видео собра речиси пет милиони прегледи, а корисниците на „Тик Ток“ се воодушевуваат од овој трик, а многумина се прашуваат дали овој трик ќе делува и на нивната коса.

@anneli.bv

Try it! ???? #haircare #hairtok #shampooandconditioner

♬ Did to me – After Midnight

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *