ДОАЃААТ ПАРИ ЗА 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Еве кој ќе добие пари до 30 септември

ДОАЃААТ ПАРИ ЗА 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Еве кој ќе добие пари до 30 септември

Се ослободивме од ретроградните Макрура и Венера, па конечно работите почнуваат да се враќаат во нормала, а тоа важи и за финансиската состојба.

Сонцето и Марс во Вага влијаат на потребата за рамнотежа, па добро е што ќе има помалку избрзани, финансиски потези.

Играме уште еден ѕвезден рулет, а одредени знаци ќе имаат поголема среќа кога се парите во прашање.

Доколку се прашувате кој ќе има пари до крајот на септември, меѓу нив се и знаците: Девици, Ваги, Стрелец и Лавови.

ДЕВИЦА
Меркур тргна напред, а Сонцето и Марс во втората куќа ви носат одлична заработка. Парите едноставно ќе ви се залепат во следната сезона.

ВАГА
Постојано имате позитивен период за пари. Планетите се поволни за вашиот знак, па имате можност да заработите повеќе. Висината на вашата заработка во овој период зависи исклучиво од вашата иницијатива.

СТРЕЛЕЦ
Плутон во добри аспекти ви носи можност за одлична заработка. Јупитер во Бик ви обезбедува добар приход и го менува вашиот однос кон парите. Научивте дека понекогаш ризикот се исплати.

ЛАВ
Меркур во втората куќа ви носи стабилна заработка. Финансиски конечно ќе се опоравите од трошоците што ги имавте во август.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *