ПОМОГНА НА МНОГУМИНА – ПРОБАЈТЕ: За само 1 месец целосно ги обновува коските, тетивите, лигаментите, зглобовите…

ПОМОГНА НА МНОГУМИНА – ПРОБАЈТЕ: За само 1 месец целосно ги обновува коските, тетивите, лигаментите, зглобовите…

Природните лекови и воопшто здравата исхрана ќе ви помогнат повеќе од традиционалните лекови и без штетни последици. Многу луѓе страдаат од проблеми со коските или зглобовите и чувствуваат силна болка.

Она што може да ви помогне е овој природен лек. Нема да има потреба да земате многу лекови против болки како порано. Пробајте го овој лек бидејќи е многу здрав и ќе ви помогне.

Потребни состојки:

  • 4 лажици сусам
  • 8 лажици мелен лен
  • 40 гр семки од тиква (излупени)
  • 200 гр мед
  • 2 лажици желатин
  • 3 лажици суви бобинки од грозје

Подготовка:
Само измијте ги семките и ставете ги во блендер заедно со останатите состојки. Добиената смеса чувајте ја во тегла во фрижидер.

Апликација:
Јадете по 2 лажици на ден, една пред појадок, една пред ручек. Наскоро ќе забележите подобрување. Болката ќе исчезне или ќе се намали.

Се надеваме дека овој рецепт ви беше корисен, бидејќи многу луѓе ни напишаа дека овој рецепт им помогнал. И за повеќе статии за здравје и природни лекови посетете ја нашата веб-страница секој ден и споделувајте со вашите пријатели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *