СИТЕ,,ПАЃААТ’’НА ОВИЕ: Жените родени во овој знак имаат НЕВЕРОЈАТНА МОЌ

СИТЕ,,ПАЃААТ’’НА ОВИЕ: Жените родени во овој знак имаат НЕВЕРОЈАТНА МОЌ

Секој хороскопски знак има карактеристики кои го издвојуваат од другите.Некои се паметни, некои се извртени, а овој знак е дефинитивно најшармантен.Жените во овој знак освојуваат каде и да се појават.

Ако и вие сте Вага, тогаш имаме една мала тајна за вас: од искуство знаеме дека сите едноставно полудуваат кога ќе сретнат некој како Вага! Вашиот шарм и заразна насмевка се неодолива мамка и непретпазливите поединци би можеле да се најдат фатени во вашата мрежа за кратко време без воопшто да знаат што ги погодило.

Дали знаевте дека Гвинет Палтроу и Моника Белучи се родени како Ваги? Едната нежна и тивка, онака како што ги замислувавме добрите самовили како деца, а другата страсна како сето тоа да е направено од оган и мраз. А сепак, и покрај сите разлики, на прв поглед се гледа дека се подеднакво грациозни и неодоливи. Да, драги мажи – тоа се вашите жени Вага!

Да се ​​вратиме на вашиот шарм: бидете искрени и признајте дека понекогаш го користите за да ви помогне да постигнете цел, нели? Би ви кажале дека не е убаво, но кој може да ви се налути кога знаете да разнежните секој соговорник со еден поглед.

На агресијата никогаш нема да одговорите со уште посилен напад, ќе работите со шармантна енергија да го смирите соговорникот и да го вратите разговорот во помирни води. Бидејќи и вие имате граница над која не дозволувате да ве туркаат, тогаш ќе избегнувате примитивни и гласни луѓе, тие не се ваше друштво и ќе се чувствувате лошо покрај нив.

Нема да ги наметнувате своите ставови на другите или да се држите до нив до последниот здив, имате силна низа на сочувство и желба искрено да разберете што ги тера другите луѓе. Ако откриете дека тие мислат поинаку од вас, нема да ги наречете глупави без размислување и да се обидете да ги убедите во вашите ставови, но ќе мислите дека сепак не се во право?

Да, Вагите не се срамат да признаат дека понекогаш згрешиле, а по таа карактеристика навистина се во малцинство.

Во љубовта, Вагата игра отворено и без скриени адути во ракавот, а истото го бара и од својата сакана.

Вагите се чувствуваат добро во долги, значајни врски, многу подобро отколку во некои минливи авантури кои не водат никаде. Сепак и во најтесните односи ќе бара малку простор за себе. Поради силното чувство за правда, Вагите ќе му ја дадат истата слобода на партнерот. Ќе бара многу од него, но за возврат ќе биде најголемата поддршка што може да ја замисли.

Откако ќе има деца, Вагата ќе биде одличен и грижлив родител. Ако се појават проблеми, ќе ја покаже и својата силна страна, бидејќи кога ќе заглави, црпи сила од некаде за што не е ни свесна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *