ЕВЕ КАКО ДА ГИ ПЕРЕТЕ САДОВИТЕ БЕЗ КАПКА ДЕТЕРГЕНТ: Трикот е едноставен, ќе ви го олесни животот

ЕВЕ КАКО ДА ГИ ПЕРЕТЕ САДОВИТЕ БЕЗ КАПКА ДЕТЕРГЕНТ: Трикот е едноставен, ќе ви го олесни животот

За сјајна тава, тенџере и други јадења, не треба да користите детергенти купени во продавница. Доволни ви се оцет, лимон и сол.

Лимонот исечете го на половина и на едниот дел ставете по една лажичка сол. Со неа тријте ја внатрешноста на тавата додека не се отстрани целата изгорена храна.

Долниот дел посипете го со сода бикарбона и тријте со сунѓер за садови на кој сте полиле алкохолен оцет.

Ако ставите топче алуминиумска фолија, лажичка сол и сребрени ножеви и друг прибор за јадење во врела вода, ќе ги исчистите за неколку минути!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *