ОВОЈ РАСТВОР СТАВЕТЕ ГО НАВЕЧЕР ВО ТОАЛЕТОТ,НАУТРО САМО ИСПЛАКНЕТЕ ЌЕ СЕ ЗАЧУДИТЕ

ОВОЈ РАСТВОР СТАВЕТЕ ГО НАВЕЧЕР ВО ТОАЛЕТОТ,НАУТРО САМО ИСПЛАКНЕТЕ ЌЕ СЕ ЗАЧУДИТЕ

Постојат докажани домашни трикови кои не само што се безбедни, туку и одлични за бактерии и нечистотии.

Излегува дека дури и обичниот квасец може многу да помогне за чистење на тоалетната школка и воопшто не мора да се мачите со чистењето.

Квасец
Квасецот ќе се ослободи од непријатниот мирис што доаѓа од тоалетот . Доволно е да зоврие малку вода. Потоа растворете една лажичка квасец во зовриена вода и истурете ја смесата во тоалетот.

Доволно е да почекаме еден час за да проработи квасецот. Сепак, најдобро е да го направите тоа непосредно пред спиење. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот со вода. Секој непријатен мирис ќе остане само спомен.

Можете да користите и лук
Освен што ќе го дезинфицирате тоалетот со лук, ќе ви помогне да се ослободите од жолтите дамки во тоалетната школка.

Доволно е да се сварат две чаши вода и да се додадат три излупени чешниња лук, една кесичка чај и да се остави да се свари.

Оставете да се излади. Потоа истурете го во тоалетната школка пред спиење. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот. Навистина функционира, пробајте го.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *