ОВОЈ ДАТУМ ВО ФЕВРУАРИ Е ОПАСЕН, НЕ ДОНЕСУВАЈТЕ БРЗИ ОДЛУКИ: Еве на кого му претстои пеколен период

ОВОЈ ДАТУМ ВО ФЕВРУАРИ Е ОПАСЕН, НЕ ДОНЕСУВАЈТЕ БРЗИ ОДЛУКИ: Еве на кого му претстои пеколен период

Откако ќе поминете неколку недели во сериозен Јарец, кој ја сака сериозноста и традицијата, сега ќе вдахне необичен нов живот во мисловните процеси и комуникацијата.

На 18 февруари Сонцето ќе влезе во Риби, кое сите не релаксира и носи сонлива, романтична атмосфера до крајот на месецот.

За жал, не пристигнува баш за Денот на вљубените, но за среќа нема големи ретроградни или планетарни поместувања кои би предизвикале проблеми за 14-ти февруари – но ѕвездите сугерираат некаков оган за тој ден.

Во последните денови од месецот, младата месечина на 20 февруари ќе ги подигне темите за имагинација и инспирација, додека истиот ден Венера влегува во независен Овен.

Кардиналниот огнен знак ќе биде ориентиран кон акција, поставувајќи сцена за похрабар пристап кон врските, убавината и парите до 16 март.

Со заминувањето на Сонцето и Месечината од дисциплинираниот Сатурн, ќе почувствуваме олеснување – конечно можеме да се опуштиме и да размислиме за себе

Како организатори на напредниот знак на фиксен воздух Водолија низ кој се движи Сонцето до 18 февруари и сонливиот променлив воден знак Риби каде што престојува Сонцето до 20 март, ова е совршен месец да ја пуштите вашата имагинација – дозволете вашата интуиција да предизвика манифестација.

На Девицата ѝ претстои многу бурен месец – акционата планета Марс гори низ вашата 10-та куќа на кариерата и има само една работа на ум – амбиција, амбиција и ништо друго освен амбиција. Затоа бидете приземјени во текот на овој месец и не донесувајте избрзани одлуки.

Вага – Вашиот планетарен владетел ќе направи напнат аспект со Марс на 4 февруари, па можни се недоразбирања со партнерот и околината. Внимавајте кога комуницирате со околината.

Јарец – Ексцентричниот и бунтовен Уран сè уште се движи низ вашата 5-та куќа на креативноста и романтиката, па со оваа енергија очекувајте го неочекуваното овој месец (сè што можеби мислевте дека нема да го гризете за јазикот во овој период).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *