НАЈМОЌНИОТ ПРИРОДЕН ЛЕК: Ја подобрува меморијата, ги топи мастите и го подобрува видот и слухот

НАЈМОЌНИОТ ПРИРОДЕН ЛЕК: Ја подобрува меморијата, ги топи мастите и го подобрува видот и слухот

Кога ја јадете оваа смеса, функцијата на целиот мозок значително се подобрува.

Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ја подобри вашата меморија за неверојатни 80 проценти, туку во исто време ќе можете да ги стопите масните наслаги со кои се борите со години.

Клучната состојка е рен, кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и со железо, магнезиум и фосфор, пренесува NaturalHealingMagazine.

Ренот го забрзува метаболизмот, го ублажува заморот и го поттикнува развојот на добри бактерии во желудникот.

Од состојките ќе ви требаат:

  • 125 грама рен
  • 4 лимони
  • 3 лажици мед
  • 2 лажици цимет и
  • парче ѓумбир (околу 2 сантиметри).

Подготовка:
Испасирајте рен и ѓумбир во блендер. Исцедете го сокот од лимонот, додадете го во блендерот, добро измешајте, па додајте ги циметот и медот. Добро измешаната смеса ставете ја во стаклен сад.

Земете една лажица од смесата два пати на ден пред јадење, а доколку вежбате, пред тренинг. Вежбајте го ова три недели и нема да зажалите што ќе ги видите феноменалните резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *