КОГА ЌЕ ПРОЧИТАТЕ ШТО СТАВИЛА ВО ТОАЛЕТОТ, НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ ДЕКА ДЕЛУВА: За само 20 денари ја отстранила целата смрдеа

КОГА ЌЕ ПРОЧИТАТЕ ШТО СТАВИЛА ВО ТОАЛЕТОТ, НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ ДЕКА ДЕЛУВА: За само 20 денари ја отстранила целата смрдеа

Една домаќинка открила како да го исчисти тоалетот без да се мачи. Отсега чистењето повеќе нема да биде проблем.

Овој трик ќе биде корисен за сите.
Кога една домаќинка од Австралија раскажала како ја чисти ВЦ школката, многу жени останале шокирани!

Имено, мајката на две деца објави дека користи производ за готвење како оружје против тврдоглавите дамки во бањата.За чистење користи само еден евтин производ – лимонска киселина, пренесува „Дејли мејл“.

„Ако мразите да го чистите тоалетот, еве што може да ви помогне. Протресете две кесички лимонска киселина во тоалетната школка и оставете ја да отстои девет часа и ќе се погрижи за целата работа.

Најтешкиот дел од процесот е да се осигурате дека луѓето не го користат тоалетот во тие девет часа. Сакав да користам средство за чистење, но ова е поевтино“, напиша Лорен.

Жените беа шокирани кога сфатија дека постои толку евтин начин да се исчисти тоалетната школка, а некои споделија свои начини на користење лимонска киселина.

„ Јас користам лимонска киселина секој ден за чистење на тоалетот, но тоа е одлично бидејќи нема хемикалии, па дури и децата можат да чистат со неа“, коментира една мајка, а друга додава: „Лимонската киселина е најдобра!“ Одлично за чистење на тоалети и тушеви“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *