МОРА ДА ДОДАДЕТЕ 1 СОСТОЈКА ЗА ДА ИЗЛЕЗЕ ПАЛЕНТАТА КРЕМАСТА: Трик кој сите ќе го запишете

МОРА ДА ДОДАДЕТЕ 1 СОСТОЈКА ЗА ДА ИЗЛЕЗЕ ПАЛЕНТАТА КРЕМАСТА: Трик кој сите ќе го запишете

На палента некогаш растеле генерации, а денес редовно се јаде.

Нема ништо подобро кога се комбинира со домашно сирење.За да испадне правилно, треба да запишете еден трик.

Состојки:

  • 4 чаши вода
  • 1 лажичка сол
  • 1 шолја палента
  • 3 супени лажици путер
  • половина чаша свежо рендан пармезан

Подготовка:
Во тенџере со средна големина ставете вода, посолете и оставете ја водата да зоврие.

Лесно протресете ја палентата , но во исто време постојано мешајте ја смесата за да не останат грутчиња.

Намалете ја топлината и оставете ја водата полека да испари, но продолжете да ја мешате смесата додека палентата не се згусне доволно.

Кога ќе се свари, тргнете го од шпорет и додадете путер за да биде уште покремаст и повкусен.Ако сакате, можете да додадете и пармезан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *