КОГА ТЕЛОТО ПОЧНУВА ДА ОПАЃА БАБА ОД ПАЗАР ни даде „спас“ рецепт од 2 состојки, кој го враќа здравјето на организмот…

КОГА ТЕЛОТО ПОЧНУВА ДА ОПАЃА БАБА ОД ПАЗАР ни даде „спас“ рецепт од 2 состојки, кој го враќа здравјето на организмот…

Овој раствор од лук е корисен за кардиоваскуларни заболувања, спречување на миокарден инфаркт, го чисти телото од маснотии.
После 20 години многу болести, моето тело буквално почна да откажува.

Имав чест замор, нозете ми отекоа, често ме мачеше, дури јадев само овесна каша со вода. Моите придружници секогаш беа со лошо здравје и недостаток на воздух.

Да не заборавам да напоменам и прекумерна тежина – 90 кг со висина од 165 см. Згора на се, почнав да забележувам непријатна бучава во моите уши, која се појавуваше и исчезна за кратко време. Почнаа ужасни болки во вратот и грбот, почнав да го губам видот, паднав во депресија и се чувствував како идиот бидејќи не можев да ги контролирам проблемите.

Еден ден по Велигден отидов на пазар со голема корпа со јајца. Ги зедов јајцата и имаше уште место во корпата, видов дека една баба продава убав и голем лук и решив да го купам. Кога стигнав до баба ми, наеднаш се почувствував „заматено“ и како некој да ме удрил со чекан по глава, а пред моите очи имаше само црни и жолти кругови. Се сеќавам дека падна корпата, се собраа луѓе и во тој момент дојде баба ми и ми даде амонијак. Кога се вразумив и здив, таа ме советуваше да го направам овој стар рецепт кој го користи 20 години и благодарение на него се чувствува подобро.

Еве го мојот спас – обичен лук и вода!
Рецепт: Сомелете 50 големи чешниња лук во процесор за храна. Кашата од лук истурете ја во стаклена тегла и додадете 1 чаша зовриена, но целосно изладена вода. Затворете ја теглата и покријте ја со крпа, ставете на топло место 3 дена. После тоа, процедете ја смесата, фрлете ги остатоците и вратете ја течноста во теглата. Затворете и ставете во фрижидер, чувајте таму. Употреба: Земете 8-10 капки, растворете во 1 лажичка ладна вода и пијте по 1 лажичка три пати на ден.

Овој раствор од лук е корисен при:
кардиоваскуларни заболувања; спречување на миокарден инфаркт; го чисти телото од маснотии; го подобрува метаболизмот; го враќа видот; спречува атеросклероза; го подмладува телото.

Овој процес на третман можете да го повторите по 5 години. Контраиндикации: Лицата со чир на желудникот и дуоденален улкус, гастритис и хиперкиселост не треба да го земаат овој пијалок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *