КИЛОГРАМИ СЕ ТОПАТ САМИ: Истурете ДВЕ лажички од ОВА во утринското кафе и ЌЕ СЕ СЛУЧИ ЧУДО! Ќе се преполовите!

КИЛОГРАМИ СЕ ТОПАТ САМИ: Истурете ДВЕ лажички од ОВА во утринското кафе и ЌЕ СЕ СЛУЧИ ЧУДО! Ќе се преполовите!

Доколку пиењето утринско кафе е ритуал без кој не можете да го замислите денот, а се борите со вишокот килограми, тогаш овој рецепт е направен за вас! Отсега, вашето кафе ќе биде повкусно , а многу брзо ќе ослабете без да гладувате.

Тоа е додаток кој ќе го забрза вашиот метаболизам, ќе ви го направи кафето повкусно и ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми.

Состојки (правете неколку дена):

  • 3/4 шолја девствено кокосово масло
  • 1/2 шолја мед
  • 1 лажица цимет
  • 1 лажица какао (по избор)

Подготовка: Соединете ги сите состојки и мешајте додека сè убаво не се соедини. Истурете во чист стаклен сад со капак. Утре наутро кога ќе ја сварите омилената шолја кафе, додадете една до две лажици од смесата додека кафето е уште топло. Мешајте околу пет секунди и уживајте!

Оваа смеса е супер-здрава и фантастично ќе го поттикне вашиот метаболизам, а со тоа ќе ви помогне да ги изгубите вишокот килограми… И вашето кафе ќе има одличен вкус!

Пробајте го и наскоро ќе ја забележите разликата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *