СВЕТСКИТЕ ГОТВАЧИ НИ ОТКРИЈА КАКО СЕ ПРАВИ НАЈДОБРОТО БЕЛО МЕСО: ОВА НИТУ ЕДНА КУЌА НЕ ГО ЗНАЕ

СВЕТСКИТЕ ГОТВАЧИ НИ ОТКРИЈА КАКО СЕ ПРАВИ НАЈДОБРОТО БЕЛО МЕСО: ОВА НИТУ ЕДНА КУЌА НЕ ГО ЗНАЕ

Доколку сакате да подготвувате карамелизирано бело месо како најпознатите светски готвачи, ние за вас го имаме еден од најубавите рецепти за овој специјалитет.

Состојки:

  • 3 пилешки филети
  • 100 гр брашно
  • 1 главица кромид
  • 3 чешниња лук
  • 40 гр путер

За сосот:

  • 50 гр сенф
  • 1 лажица соја сос
  • 90 гр мед
  • 1/2 чаша пиво

Подготовка:
Исечете го месото во форма на дијамант (попречно и по должина), потоа посолете и побиберете. Се тркалаат во брашно, па се пржат од двете страни.

Се вади од тавата, па се додава путерот и кога ќе се растопи се додаваат крупно исечканиот кромид и сечканиот лук. Пржете додека не омекне, а потоа вратете го месото.

Измешајте сенф, пиво, мед и соја сос, па прелијте. Покријте и вриејте 20 минути, а потоа послужете

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *