НАЈТОЧНИОТ ТИБЕТАНСКИ ХОРОСКОП ЗА 2023 ГОДИНА: Еве што предвидоа монасите за СЕКОЈ ЗНАК, дознајте што е напишано за вас

НАЈТОЧНИОТ ТИБЕТАНСКИ ХОРОСКОП ЗА 2023 ГОДИНА: Еве што предвидоа монасите за СЕКОЈ ЗНАК, дознајте што е напишано за вас

Покрај вообичаениот, „западен“, има и хороскопи создадени во други цивилизации, еден од поточните се смета за тибетски. Дизајниран е од тибетски монаси, а еве што очекува секој знак во 2023 година според нивните пресметки и анализа на положбата на ѕвездите!

Лесен змеј
Година на раѓање: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988 и 2000 година.Луѓето родени во овие години се како змејови – едноставно „летаат“ пренесувајќи позитивна енергија на другите. Тие живеат во свој свет и секогаш е забавно да се биде околу нив. 2023 година ќе им одржи важна лекција. Тие ќе откријат како да постигнат стабилност без да се откажат од својот „флатер“ и без да го променат своето однесување или ставови. Во тоа ќе им помогне блиска личност.

Кобра
Години на раѓање: 1941, 1953, 1965, 1977, 1989 и 2001 година.На исток, кобрата се смета за кралица на Земјата, се обожава, таа е издигната над другите живи суштества. Луѓето родени во годината чиј покровител е, се карактеризираат со филозофски поглед на животот. Сакаат да даваат совети, да ги водат другите и да им помагаат на сите околу нив. Сепак, годинава им претстои пропаст доколку не ја погодат паузата. Давајќи им енергија на другите, тие се исцрпуваат себеси. Можен е колапс на полето на кариерата доколку не се вразумат.

Чувар на оган
Години на раѓање: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 година.Не е ни чудо што велат дека можете постојано да гледате во огнот: тој загрева, смирува и ослободува негативни мисли. На ист начин, родените во овој знак се способни да ја опуштат и најнапнатата атмосфера во општеството. Овие луѓе се исклучително искрени, а во 2023 година оваа доблест би можела да им направи проблем. Советот на ѕвездите е да ги прифатите советите на поискусните од нив. Во љубовта треба малку повеќе да се „претеруваат“, во спротивно ќе им се скрши срцето.

Извор на чиста вода
Години на раѓање: 1943, 1955, 1967, 1979, 1991 и 2003 година.Родените во овој знак се карактеризираат со искрена љубезност и дарежливост. Само тие и покрај годините успеваат да ја задржат својата детска спонтаност и способност да уживаат во ситници. Имаат развиена интуиција, која им помогнала многу пати во животот. Сепак, тие ќе ги издадат во првата половина од оваа година. Ќе се најдат во лошо друштво кое ќе се обиде да ги искористи.

Столб од жад
Години на раѓање: 1944, 1956, 1968, 1980, 1992 и 2004 година.Овие луѓе се карактеризираат со ладнокрвност, добри манири и аристократско однесување. Од раѓање, тие се однесуваат како вистински кралеви и кралици. Најчесто претставниците на овој знак заземаат високи позиции. Оваа година ѕвездите ги предупредуваат да го „спуштат носот“ и да ја намалат ароганцијата, бидејќи знаат така да се однесуваат кон другите. Тие би можеле да останат без работа напролет поради лошата комуникација.

Метал гонг
Година на раѓање: 1945, 1957, 1969, 1981, 1993 и 2005 година.Родените во овој знак се карактеризираат со храброст и витешки квалитети. Важно им е да бидат искрени кон себе и кон другите и да прават благородни дела. Често другите ги земаат како мерка и им се восхитуваат. Сепак, ретко кој знае дека овие луѓе се всушност многу чувствителни и ранливи и ги кријат своите вистински чувства зад маската на оптимизам и бестрашност. Пазете се од личност која ќе се обиде да ја искористи оваа ваша слабост. Крајот на годината носи пари, пишува Ало .

Езерска желка
Години на раѓање: 1946, 1958, 1970, 1982, 1994 и 2006 година.Тоа се практични, чесни и мудри луѓе. Ако ви треба совет, тие се вистинската адреса. Понекогаш се чини дека се бавни и неодлучни, но тоа не е сосема точно. Тие само сакаат прво да ги одмерат добрите и лошите страни пред да направат потег. Ѕвездите велат дека припадниците на овој знак ќе донесат радикална одлука во врска со нивниот љубовен живот во 2023 година. Паровите кои се во долги врски би можеле да стапат во брак, но не е вклучен ниту разводот.

Кожна нараквица
Години на раѓање: 1947, 1959, 1971, 1983, 1995 и 2007 година.Претставниците на овој знак најчесто се заинтересирани за мистицизам, езотеризам и духовни теми. Но, во исто време, тие не можат да ја поднесат осаменоста, па затоа ретко се слободни. Оваа карактеристика е нивната најголема слабост. Ѕвездите велат дека 2023 година би можела да биде клучна за кожните нараквици – тие се изложени на ризик да ја дадат својата доверба на крајниот манипулатор. Ќе зажали.

Црн бик
Години на раѓање: 1948, 1960, 1972, 1984, 1996 и 2008 година.Овие луѓе се паметни и силни личности, кои точно знаат што сакаат од животот. Нема да ги озборуваат другите, но кога имаат за што да се пожалат, тоа го кажуваат директно на сите во лице. Сепак, само оние кои добро ги познаваат знаат колку се чувствителни и добродушни. Друга важна карактеристика на овие луѓе: тие буквално имаат магнетно влијание врз спротивниот пол. 2023 година ќе биде предизвикувачка што се однесува до љубовта. Можни се чести раскинувања и помирувања со партнерот.

Млада Месечина
Години на раѓање: 1949, 1961, 1973, 1985 и 1997 година.Астролозите веруваат дека циклусите на Месечината влијаат на нашето расположение, однесување, па дури и здравје. Затоа, не е изненадување што луѓето родени под соѕвездието на Месечината се многу непостојани по природа. Нивните чувства се менуваат неколку пати на ден, можат да бидат нежни и љубезни кон другите, а потоа следниот момент се многу арогантни. напролет оваа нивна карактеристика ќе биде особено изразена, проблемите во комуникацијата би можеле да им направат големи проблеми на работа.

Топло сонце
Години на раѓање: 1950, 1962, 1974, 1986 и 1998 година.Овие луѓе се секогаш добро расположени, по природа се вистински оптимисти, добри пријатели и грижливи партнери. Претставниците на овој знак ги доживуваат сите тешкотии како лекции и никогаш не дозволуваат да бидат обесхрабрени. Немаат непријатели, а единствената мана им е прекумерната љубов кон слободата. Во 2023 година ќе земат полн лет, ги очекуваат чести патувања и авантури за кои долго сонуваат.

Монах придружуван од мајмун
Години на раѓање: 1951, 1963, 1975, 1987 и 1999 година.Овие луѓе се имагинативни, креативни и дарежливи. За нив е исклучително важно секогаш да се грижат за некого, тие се многу семејно ориентирани и лојални. Сепак, тие често се подготвени да се борат ако е потребно да ја одбранат својата позиција или мислат дека другите треба да научат некоја важна лекција за животот. Често мислат дека се најпаметни, а оваа особина ги спречува да напредуваат на работа. Никој не сака да знае се, а тоа е лекција што ќе ја научи во 2023 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *