ЦЕЛО ВРЕМЕ ПОГРЕШНО ГО ПОДГОТВУВАТЕ МЕЛЕНО МЕСО: Додадете му само 1 СОСТОЈКА и ќе биде МНОГУ ПОВКУСНО

ЦЕЛО ВРЕМЕ ПОГРЕШНО ГО ПОДГОТВУВАТЕ МЕЛЕНО МЕСО: Додадете му само 1 СОСТОЈКА и ќе биде МНОГУ ПОВКУСНО

Постојат многу рецепти со мелено месо , а најчести се плескавиците, ќофтињата или полнетите шницли. Секоја домаќинка додава некоја состојка за која мисли дека ќе го направи месото посочно, но трикот е многу едноставен.

Додадете им чорба и што и да направите од мелено месо ќе биде сочно и ароматично. Ако немате подготвена супа, не ја заменувајте со вода, туку направете ја брзо.

Топлата вода измешајте ја со коцката за супа и кога целосно ќе се раствори, супата е готова.
Еве како да го искористите овој практичен додаток во садовите.

Во меленото месо што сте го зачиниле, истурете супа (1 шолја на 1 кг мелено месо) и убаво измешајте. После тоа, покријте го садот со проѕирна фолија и оставете го во фрижидер околу 30-40 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *