СТАВИЛА ЛИМОН ВО МАСЛИНОВО МАСЛО: СЕКОЈ ДЕН го пиела, сведок на вистинско ЧУДО

СТАВИЛА ЛИМОН ВО МАСЛИНОВО МАСЛО: СЕКОЈ ДЕН го пиела, сведок на вистинско ЧУДО

Пробајте го овој рецепт, еден корисник тврди дека е многу здрав.

ПОТРЕБНО:

  • половина лажица маслиново масло (околу 8 g)
  • половина лажица свеж сок од лимон (околу 5 милиграми)

ПОДГОТОВКА:
Измешајте ги двете состојки и испијте веднаш. Појадувајте само по 30 минути. Ова можете да го правите секое утро, но најмалку три пати неделно.

ЗОШТО?
Маслиновото масло го обезбедува нашето тело со неопходните есенцијални масни киселини кои исто така помагаат во борбата против лошиот холестерол, ја стимулираат циркулацијата на крвта и имаат антиинфламаторно дејство. На овој начин ќе го забрзате метаболизмот и исфрлањето на токсините од телото. Доколку го користите редовно, секој ден на празен стомак, значително ќе ви помогне во борбата против артритисот и болките во зглобовите.

Ова е идеален лек против запек. Ја подобрува функцијата на црниот дроб. Поддржува губење на тежината. Мешавината од маслиново масло и лимон е подеднакво добра и за возрасни и за деца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *