ЛЕКАРИТЕ ВИ ПРЕПОРАААТ ДА ГО ЈАДЕТЕ ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК СЕКОЈ ДЕН: Природна терапија која ќе ве ослободи од многу болести

ЛЕКАРИТЕ ВИ ПРЕПОРАААТ ДА ГО ЈАДЕТЕ ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК СЕКОЈ ДЕН: Природна терапија која ќе ве ослободи од многу болести

Природна терапија која дури и лекарите ја препорачуваат, резултатите се зачудувачки! Треба да консумирате тиква четири недели . Купете органски, или уште подобро, од некој што го познавате на село.

Прво што треба да направите е да излупите 100 гр тиква, да ја ставите во блендер, да налиете малку вода и убаво да измешајте неколку минути. Ова ќе ви даде вистинска витаминска бомба!

Користете:
Кога ќе го направите ова смути, она што треба да знаете е дека треба да се консумира на празен стомак, 15-20 минути пред појадок. Покрај тоа, овој третман нема контраиндикации. Не користете шеќер или други адитиви.

Тиквите содржат активни состојки кои го елиминираат целиот холестерол од артериите, преку урината. Напитокот може да ги исчисти артериите и по консумирањето ќе се чувствувате освежени и поенергични.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *