СТАВЕТЕ 1 СОСТОЈКА ВО ТЕСТОТО И ТОА ЌЕ БИДЕ НАЈМЕКО ДОСЕГА: Трик ВРЕДЕН ЗЛАТО кој секогаш ќе го практикувате

СТАВЕТЕ 1 СОСТОЈКА ВО ТЕСТОТО И ТОА ЌЕ БИДЕ НАЈМЕКО ДОСЕГА: Трик ВРЕДЕН ЗЛАТО кој секогаш ќе го практикувате

Ако сакате да месите колачи, пити или тесто , ова е трик кој многу ќе ви ја олесни работата! Всушност, овој трик е толку едноставен што можеби ќе ви биде и смешен!

Знаете кога ќе најдете одличен рецепт, ги имате сите состојки дома, само одвојувате половина час да замесите нешто, а потоа сфаќате дека пишува дека треба да го оставите путерот на собна температура?

Професионалните пекари имаат супер трик.
Ставете парче путер во замрзнувач само неколку минути. Потоа извадете го и ставете го во парче фолија да не се лизне, а потоа земете го кујнскиот ренде!

Изрендајте го путерот во најмал дел: како да е пармезан или тврдо сирење, директно во тестото.

Така подобро ќе се размачка по тестото и побрзо ќе се стопи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *