1 лажица во шампон и косата станува погуста, расте побрзо и престанува да се крши

1 лажица во шампон и косата станува погуста, расте побрзо и престанува да се крши

Многу девојки се прашуваат како да додадат волумен и здрав сјај на косата без прибегнување кон скапи специјализирани услуги. Впрочем, во повеќето случаи, тие користат производи за нега кои се многу скапи. Но, малкумина знаат како она што го има секоја домаќинка во кујната може да го трансформира изгледот на нејзината коса.

Денес нашата редакција одлучи да ви каже зошто додавате шеќер во шампонот. На крајот на краиштата, токму ова е малиот трик кој се користи за да се има луксузна коса без да се трошат чудесни суми во козметички салони.

Секоја девојка сонува да стане сопственик на густа и убава коса. Но, не сите се сеќаваат дека здравиот скалп е клучот за успехот во таква тешка задача. Редовното триење на оваа област е она што промовира подобар раст на косата. Постои лесен начин да го направите ова без дополнителни трошоци. Главната работа е да имате шеќер во вашата кујна.

Алгоритам на дејства
Прво, нанесете го шампонот на целата коса. Потоа направете го буџетскиот чудотворен лек. За да ја подготвите потребна ви е само 1 лажичка шеќер (со врв) и малку шампон. Овие состојки мора да се измешаат и да се нанесат на корените. Во овој случај, важно е да не заборавите да го масирате скалпот. А потоа треба темелно да ја исплакнете косата со вода.

Нема проблем! Нема да има лепливост по употреба на таков производ. Така да не треба да се грижите за тоа. Главната работа е да не заштедите вода за да ја измиете нанесената смеса.

Уште по првата апликација ќе бидете воодушевени од резултатот што ќе го добиете. На крајот, косата ќе стане послушна и обемна. А со користење на овој мал трик за редовно миење на косата ќе заборавите на главоболката при правење. Затоа што фризурата секогаш ќе изгледа совршенo.

Изгледа како обичен шеќер, но каков резултат! Верувајте ми, дури и по една употреба ќе престанете да трошите пари на скапи комплекси за нега, кои не секогаш можат да го дадат истиот неверојатен ефект како овој.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *