СО СТАР РУСКИ ЛЕК ЌЕ ГИ ФРЛИТЕ ЦИГАРИТЕ: Никотинот ќе ви се згади за момент

СО СТАР РУСКИ ЛЕК ЌЕ ГИ ФРЛИТЕ ЦИГАРИТЕ: Никотинот ќе ви се згади за момент

Новгородски гастроентеролог, Др. Антоњина Шчипина ги советува пациентите да користат едноставен, но многу ефикасен чај за да се откажат од пушењето .

Земете прстофат исечкани суви лисја од боквица, ставете во тегла и прелијте го со половина литар врела вода.

Покријте го садот со чајот и оставете го чајот да отстои два часа. Во текот на денот треба да ја испиете целата содржина на теглата.

Вака треба да го подготвувате и пиете овој чај секој ден, 3 месеци.

Пробајте и пријатно ќе се изненадите како ќе изгубите секаква желба да запалите цигара.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *