Вечерта го направив ова, а сабајле не можев да им верувам на очите!

Вечерта го направив ова, а сабајле не можев да им верувам на очите!

Употребата на јаболков оцет за здравје не е од вчера и денес, велат повозрасните.

Кога се користи правилно, може да биде средство за детоксикација на дебелото црево, подобрување на варењето, регулирање на рамнотежата на лимфниот систем, намалување на притисокот и подобрување на киселинско-базната рамнотежа на телото.

Но, дали знаевте дека можете да изгубите тежина ако преку ноќ го завиткате стомакот во газа натопена во јаболков оцет?

Овој трик е идеален за луѓе кои сакаат брзо, евтино и без употреба на хемикалии да ослабат.

Еве ја приказната за една жена по име Ирена.
Таа вели дека го забележала ефектот по оваа необична процедура следниот ден – и останала воодушевена! Се што ви треба е да најдете најлон и јаболков оцет. Истурете ја течноста врз најлонот и завиткајте ја околу стомакот.

Еве што вели таа за ефектот:
„Откако родив три деца, мојот стомак попушти и повеќе не беше привлечен. Но, постигнав забележителен резултат за три дена. Тогаш мојот пријател ме убеди да додадам алги на овој трик. Се чини дека со нив сè стана уште подобро! „.

По принцип, за идеален резултат ви е потребно:

  • Пакет алги – оние што се користат во суши.
  • Ролна полиетиленска фолија;
  • Завои;
  • Јаболков оцет.

Што да се прави:
Нанесете јаболков оцет на листовите од алги.
Ставете ги на стомакот.Сето ова запечатете го одозгора со пластична фолија.За да не извалкате се, најлонот дополнително завиткајте го со завои или завои од газа.

Одете во кревет вака.
Следното утро извадете го завојот. И погледни се во огледало. Дали вашиот стомак е малку помал? Оваа обвивка го поти телото и го отстранува вишокот на сало.

Ирена вели:
“Кога го направив ова за прв пат, изгубив 5 см во половината преку ноќ. Бев шокиран!”
Секако, доколку имате некакви хронични заболувања, подобро е да се консултирате со овластен лекар пред да започнете со таква постапка. Но, придобивките од јаболков оцет се непобитни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *