НЕ МОЖЕВ ДА СТАНАМ ОД КРЕВЕТ ПОРАДИ ТЕШКИ БОЛКИ СО ЗГЛОБОВИТЕ Сè додека не ЗАПОЧНАВ ДА ГО ЗЕМАМ ОВОЈ ПРИРОДЕН ЛЕК

НЕ МОЖЕВ ДА СТАНАМ ОД КРЕВЕТ ПОРАДИ ТЕШКИ БОЛКИ СО ЗГЛОБОВИТЕ Сè додека не ЗАПОЧНАВ ДА ГО ЗЕМАМ ОВОЈ ПРИРОДЕН ЛЕК

Сите специјалисти и дадоа само рецепти за стотици антиинфламаторни лекови за лекување на симптомите, но олеснувањето беше само привремено. Дијагнозата веќе беше позната.

Таа боледува од артритис, но решена е да не се откажува и ќе направи се за да го најде вистинскиот третман за ужасната состојба.

За среќа, таа го открила овој природен лек против артритис кој не само што ги ублажува симптомите на болка, туку и ги ублажува последиците од болеста.

Според неа, овој лек е се што е потребно за да се ослободи од ужасните болки во зглобовите.

Состојки:

  • модар патлиџан со средна големина
  • 1 литар вода

Подготовка:
Измијте го патлиџанот, исечете го на прстени, а потоа ставете го во сад полн со зовриена вода. Оставете го внатре додека не се излади топлата вода.Чувајте околу 750 ml од оваа течност во фрижидер, а останатите 250 ml можете да ги користите за надворешни апликации.

Направете го следново за да го користите овој производ за надворешна употреба:Потребни ви се истите состојки како претходно, плус 50 мл маслиново масло.

Измешајте 250 ml од течноста што ја подготвивте во претходниот чекор со маслиново масло. Добиената смеса чувајте ја во фрижидер.

Овој лек мора да го користите за внатрешна употреба според следниве упатства:

  • 250 мл наутро на празен стомак
  • 250 мл за време на ручек
  • 250 мл навечер

За надворешна употреба, неопходно е лекот да се нанесува на проблематичните области навечер, пред спиење.Само втријте ја течноста на погодените места и ставете чиста крпа преку нив преку ноќ.По само 20 дена од користењето на овој третман, ќе можете да ги вратите движењата во колената и нозете. Болката и воспалението целосно ќе исчезнат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *