Гледајте како ви поминуваат камењата во бубрегот со овој неверојатен рецепт!

Гледајте како ви поминуваат камењата во бубрегот со овој неверојатен рецепт!

Еден од клучните органи во вашето тело се бубрезите.Ова не е само затоа што функцијата на вашите бубрези е да му овозможат на вашето тело да се детоксицира, туку и да се ослободи од нечистотијата од крвотокот.

За жал, овие витални функции на бубрезите можат да бидат оштетени од многу болести. Камењата во бубрезите се едно од бубрежните заболувања кои погодуваат еден милион луѓе ширум светот.

Оваа статија ви претставува домашен рецепт кој ќе ги исчисти вашите бубрези и ќе ја подобри нивната работа.

Состојки:

  • рака листови магдонос или коријандер
  • вода

Подготовка:
Многу е лесно, прво земете една рака листови магдонос или коријандер. Потоа исечкајте ги на ситни парчиња и ставете ги во тенџерето. Истурете чиста вода и варете 10 минути. Оставете да се излади и процедете и истурете во чисто шише. Да се ​​чува во фрижидер да се излади.

Пијте една чаша дневно и ќе забележите дека целата сол и други отрови ги напуштиле бубрезите преку урината. Исто така, ќе можете да почувствувате разлика каква што досега не сте почувствувале.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *