ХОРОСКОП ЗА ПАРИ ЗА 2023 ГОДИНА: Дознајте дали ќе пливате ВО ПАРИ, или сепак ќе треба да ШТЕДИТЕ

ХОРОСКОП ЗА ПАРИ ЗА 2023 ГОДИНА: Дознајте дали ќе пливате ВО ПАРИ, или сепак ќе треба да ШТЕДИТЕ

Финансискиот хороскоп за 2023 година открива кои знаци одлично ќе заработат, а кои знаци треба да внимаваат на трошоците. Ѕвездите нема да бидат подеднакво поволни за сите, па дознајте дали припаѓате на оние кои ќе се збогатат во 2023 година или пак неповолните околности ќе ве принудат да штедите.

Овен
До средината на мај ќе уживате во поддршката на Јупитер, па финансиската состојба нема да ви биде лоша, но од јуни до крајот на годината ќе доживеете финансиска заживување. Иако одлично ќе заработите, внимавајте да не се занесете. Не трошете се на забава и задоволства.

Бик
Пред Биковите е поволна година на сите полиња, вклучително и финансиски. Напролет ќе им пораснат финансиските апетити, па повеќе ќе се вклучат во напредување или пронаоѓање на подобро платена работа. Нема да се плашат од промени, а смелоста и самодовербата ќе им обезбедат големи можности.

Близнаци
Многу луѓе во првите месеци од годината ќе ја подобрат финансиската состојба или преку зголемување на платата или со наоѓање дополнителен извор на приходи, а можна е и добивка од наследство. По пролетта околностите се менуваат, па до крајот на годината ќе се жалат на нестабилни услови. Рационализирајте ги трошоците и внимавајте на небезбедните инвестиции.

Рак
Иако почетокот на годината нема да биде ветувачки, со доаѓањето на пролетта ќе забележите дека полека се си доаѓа на свое место. Ќе дојдете во владение на парите што ви припаѓаат и некој ќе го врати долгот или ќе ги плати заостанатите такси. Многумина ќе се здружат со пријател и ќе започнат бизнис кој ќе биде добар дополнителен извор на приход. Во летните месеци можни се зголемени трошоци.

Лав
Оваа година ќе бидете дарежливи, но финансиските околности нема да ви бидат толку поволни за да ви овозможат луксузен живот. Ќе трошите повеќе, а таквиот пристап може да доведе до долгови. Размислете за заштедите и смислете рационален план за трошење во договор со вашето семејство.

Девица
Не е поволна година за Девиците, но нема да им оди лошо на финансиски план. Првиот дел од годината за некого носи профит од вложување или наследство, а особено е изразен бенефитот од долгорочните вложувања. За некои, работата во странство ќе обезбеди можност да го здебелат домашниот буџет.

Вага
Вагите можеби во првиот дел од годината не се задоволни со приходите, но по јули ќе им се даде можност да заработат од паметна инвестиција, а можен е и профит преку наследство или продажба на недвижен имот. Следната година ќе им донесе можност да се ослободат од долгови и да ја подобрат финансиската состојба.

Шкорпија
Во март, Скорпијата ќе забележи дека работите се подобруваат. Ќе подмират некои стари долгови и ќе исплатат кредити, по што ќе почувствуваат олеснување, а воедно ќе им се даде можност да напредуваат на работа или да најдат дополнителен извор на приходи. Есента е поволна за нови инвестиции и поголеми купопродажни акции.

Стрелец
Периодот до јули ќе биде релативно поволен, но остатокот од годината ќе бара малку да го стегнат ременот. Ќе им се наредат непредвидени трошоци, па ќе сфатат дека секогаш треба да имаат некој денар на страна за врнежливи денови.

Јарец
Јарецот очекува финансиски плодна година. Можеби на почетокот не изгледа така, но со доаѓањето на пролетта ќе забележат дека финансиската состојба им се подобрува. И самите ќе одговараат за тоа, бидејќи ќе се ангажираат повеќе и ќе започнат дополнителни бизниси од кои ќе заработат многу пари.

Водолија
Пред нив е финансиски тешка година. Околностите ќе ги наведат да ги променат навиките за трошење и да почнат да штедат повеќе. Ќе се откажат од некој луксуз, но нема ни да им биде тешко бидејќи ќе се задоволат со постигнатата заштеда. Во текот на летото можни се непредвидени трошоци.

Риба
Првата половина од годината ќе биде доста плодна за Рибите. Јупитер на полето на финансиите носи поволни можности за заработка, а мудроста и промисленоста ќе им помогнат да ги разликуваат ветувачките можности од лажните обиди за измама. Тие би можеле да најдат дополнителен извор на приход или подобро платена работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *