САЛАТА КОЈА МОЖЕ ДА СЕ ПОДГОТВИ 5 МИНУТИ ПРЕД ДОЈДАТ ВАШИТЕ ГОСТИ: Брзо се прави, а уште побрзо се јади (РЕЦЕПТ)

САЛАТА КОЈА МОЖЕ ДА СЕ ПОДГОТВИ 5 МИНУТИ ПРЕД ДОЈДАТ ВАШИТЕ ГОСТИ: Брзо се прави, а уште побрзо се јади (РЕЦЕПТ)

Неверојатно едноставен и брз рецепт за вкусна и лесна салата. Салатата е готова буквално за 5 минути! Рецептот е евтин, а одлично оди со сите јадења, особено со месо и месо. Прославете ги претстојните празници со нашиот рецепт.

Состојки:

  • 5 лажици слатка пченка
  • 4 варени јајца
  • 1 голема краставица
  • 50-180 гр маслинки
  • 1 китка магдонос
  • праз
  • 1 лажица кисела павлака
  • 1 лажица мајонез

Подготовка:
Во сад измешајте ја краставицата исечкана на коцки, варените јајца, шеќерот, сечканите маслинки, празот и магдоносот. На крај додадете павлака и мајонез. Се добро измешајте.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *