Измешајте ги овие 3 состојки и ќе живеете 100 години (силен рецепт за здравје)

Измешајте ги овие 3 состојки и ќе живеете 100 години (силен рецепт за здравје)

Народниот исцелител Баи Димо од Димитровград на многумина им е познат по испробаните лековити мешавини и овој навистина уникатен рецепт за здравје, кој ги оддалечува болестите од телото.

Самиот рецепт е многу едноставен и едноставен на прв поглед. Се состои од само три состојки кои е добро да се земаат секој ден. Тие немаат контраиндикации или несакани ефекти.

Баи Димо вели дека без лекови и хемикалии, овој уникатен рецепт за здравје му гарантира на човекот дека може безбедно да живее до сто години.

Неговата лековита смеса е направена од четвртина лажичка куркума измешана со половина лажичка вистинско маслиново масло – квалитетно и прстофат црн пипер. Овие состојки се мешаат многу добро за да се добие хомогена супстанца и се земаат сами или како додаток во разни јадења, салати и друго.

Баи Димо советува ако ја земеме смесата сама, добро е да ставиме малку вода во неа – на око. Повторно промешајте и потоа земајте една кафена лажичка два или три пати на ден. Добро е ова да се прави на речиси празен стомак, а не после јадење.

„Црниот пипер во куркумата е задолжителен, бидејќи кога ќе се измешаат двете состојки, лековитото дејство на куркумата станува многукратно посилно. А тоа е едно од најдобрите средства да се заштитиме од болести, па дури и од рак, бидејќи ги запира сите воспалителни процеси во нашето тело“, објаснува исцелителот.

Овој здравствен рецепт го користеле многу луѓе и критиките за него се повеќе од одлични. Трите магични природни состојки се препорачуваат и за зимската сезона, бидејќи ги држат подалеку од нас сите видови вируси и грип.

Последно, но не и најмалку важно, комбинацијата на црн пипер и куркума е одличен начин за слабеење и одржување на нормална телесна тежина.

Забелешка:
Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *