ЧОВЕКОТ КОЈ ЈА ПРЕДВИДЕ КОРОНАТА ОТКРИ ШТО НЕ ОЧЕКУВА ВО 2023: Прогнозата не е НАЈДОБРА, подгответе се

ЧОВЕКОТ КОЈ ЈА ПРЕДВИДЕ КОРОНАТА ОТКРИ ШТО НЕ ОЧЕКУВА ВО 2023: Прогнозата не е НАЈДОБРА, подгответе се

Тој вели дека го предвидел и изгубениот избор на поранешниот претседател Доналд Трамп, како и пожарот во катедралата Нотр Дам во Париз.

Како што пренесува dnevno.rs, тој сега се насочил кон 2023 година, откривајќи ги своите визии за Нова година, од тешките времиња во Британија до скршеното срце за Мадона. Тој навести дека во Велика Британија може да се случи државен удар.

„Мислам дека приходите и популарноста на кралското семејство ќе се намалат“, изјави тој за Сан. Кралот Чарлс III се искачи на тронот во септември по смртта на неговата мајка, кралицата Елизабета Втора. Со новата година, кралското семејство се соочува со објавување на мемоарите на принцот Хари, Spare, кои треба да излезат на 10 јануари. Аујула го гледа кралот Чарлс како се соочува со здравствени проблеми поврзани со „неговото срце или циркулација“. Минатиот месец кралот наполни 74 години.

И економијата нема да закрепне наскоро.
„Мислам дека економскиот пад ќе биде многу долгорочен и може да трае шест или седум години“, тврди пророкот. „Мислам дека најлошото ќе дојде на крајот на деценијата. Ќе влеземе во рецесија, и работите ќе се подобрат, па ќе имаме уште една. Мислам дека ќе има двојна рецесија на глобално ниво. Како резултат на тоа, ќе видиме многу губење на работни места и затворање на компании“, предвидува тој.

Во прогнозите за поп-културата, Ајуула вели дека Мадона и претстои тешка година. Таа, исто така, има визија дека би можела „да помине низ малку промени и транзиција во нејзиниот живот и може да ја доведе во прашање нејзината врска“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *