ДЕТОКСИКАЦИЈА КОЈА ГИ РЕШАВА БОЛКИТЕ НА ГРБОТ, ВРАТОТ И ЗГЛОБОВИТЕ: Пробајте го ова најефективно чистење на телото!

ДЕТОКСИКАЦИЈА КОЈА ГИ РЕШАВА БОЛКИТЕ НА ГРБОТ, ВРАТОТ И ЗГЛОБОВИТЕ: Пробајте го ова најефективно чистење на телото!

Со овој метод ќе ги исчистите цревата, крвните садови, зглобовите и другите делови на телото од токсини, тешки метали и други штетни материи. По третманот не само што ќе се чувствувате поздрави, туку ќе се чувствувате и помлади. По консумирањето на оваа смеса, пожелно е да не јадете или пиете ништо во следните три часа.

Постојат различни докажани методи за чистење на телото. Но, овој се покажа како најефективен и наједноставен бидејќи за него ви треба само една состојка. Земете обичен ориз за оваа смеса, а самата количина на ориз треба да одговара на вашата возраст (на пример, ако имате 35 години, треба да земете 35 лажици). Исплакнете го добро оризот и ставете го во тегла. Наполнете го шишето со зовриена вода, затворете го и оставете го во фрижидер.

Наутро извадете ја водата од неа. Земете една лажица ориз и варете го 3-4 минути без сол (во обична вода). Јадете го овој ориз на празен стомак, по можност до 7:30 наутро.

Во преостанатиот ориз истурете ја изладената зовриена вода и оставете ја во фрижидер до следното утро. Повторувајте го овој процес секој ден, се додека имате ориз во теглата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *